facebook

instagram

Blog: 10 sposobów by przetrwać grudzień!

2017-12-03

Rozpoczął się grudzień, a więc przedświąteczny maraton, który moja koleżanka zawsze określała jako czas „zesraj się, a nie daj się”. Co bardziej ogarnięte z nas, kupowanie prezentów rozpoczynały już w październiku, ale niestety posprzątać na zapas się nie dało. Dlatego kobiety biegnący przez zaspy do domu z obłędem w oczach, byle wyrobić się ze wszystkim, są widokiem dość naturalnym w tym okresie. A kiedy przychodzi ten „magiczny czas” zamiast celebrować, myślimy, że nie zdążyłyśmy z tym albo z tamtym, a najlepiej, żeby już było po świętach. Jesteśmy zmęczone, poirytowane i mamy poczucie, że cały grudzień spędziłyśmy na bezsensownych przygotowaniach do tych 2 świątecznych dni.

W zeszłym roku przed świętami pisałyśmy o tym, że warto czasem odpuścić, w tym roku mamy coś dla tych z nas, które odpuścić zwyczajnie nie potrafią. 

Przygotowałyśmy więc mini kalendarz adwentowy, byście w ferworze przedświątecznej walki nie zapomniały o sobie. Jeśli zrealizujecie choć część naszych albo własnych pomysłów, na pewno poczujecie choć odrobinkę magii w tym czasie. Może dzięki temu Wasze przygotowania staną się przyjemniejsze. My już zaczęłyśmy. 

 

1. Zrób sobie wSPAniały dzień. Zostaw dziecko partnerowi, podrzuć dziadkom, zapytaj zaufaną koleżankę czy nie zajęłaby się maluchem przez parę godzin. Większość osób jest zabiegana, a my najczęściej nie chcemy dodatkowo ich obciążać. Wbrew pozorom jest dużo więcej osób, które nam pomogą (jeśli o to poprosimy) niż mogłoby się nam wydawać. Istnieją miejsca, gdzie możesz zabrać malucha ze sobą lub w ostateczności zrobić sobie domowe spa, kiedy dziecko pójdzie spać.

2. Odwiedź jarmark Bożonarodzeniowy. W większych i mniejszych miejscowościach organizowane są targi Bożonarodzeniowe. Możesz nie tylko pooglądać piękne dekoracje, spróbować regionalnych przysmaków, ale też kupić drobne upominki.

3. Zrób sobie prezent. W szale zakupów spożywczych i prezentów dla najbliższych często zapominamy, że warto kupić także coś sobie.

4. Spotkaj się na kawie z przyjaciółką. Przyjaciele są ważnym elementem naszego życia, warto spotkać się z nimi przed świętami i złożyć życzenia. Nic nie zastąpi kontaktu osobistego. Jeśli nie masz z kim zostawić malucha, jest wiele miejsc, gdzie możesz wybrać się razem z nim.

5. Wybierz się na lodowisko. Świetny moment, by odświeżyć umiejętności, oderwać się od przedświątecznej bieganiny i przypomnieć sobie, jak to jest być dzieckiem. Doskonała okazja by nauczyć jeździć dzieci.

6. Zorganizuj wycieczkę po choinkę. Jeśli jesteś wielbicielką żywych drzewek możesz zorganizować rodzinną wycieczkę na plantację, gdzie będziecie mogli wybrać najbardziej odpowiednie drzewko. Takie drzewko będzie tańsze niż w przypadku kupowania drzewka już ściętego. Oprócz tego jest dużo bardziej „humanitarne” gdyż wycina się tylko tyle drzewek, ile jest potrzebnych.

7. Weź udział w świątecznych warsztatach. Jeśli masz możliwość i przede wszystkim lubisz taką aktywność wybierz się na tematyczne warsztaty świąteczne. Wraz z najbliższymi możecie stworzyć ozdoby świąteczne, które za każdym razem przypomną Wam jak miło spędziliście czas. Dodatkowo, dla dzieciaków pomoc przy przygotowywaniu stroików lub dekorowaniu bombek to świetna zabawa.

8. Wyśpij się. W tym roku wigilia wypada w niedzielę, dzięki czemu mamy (oczywiście dla tych z nas, które nie pracują w weekendy możliwość zregenerowania się po grudniowym maratonie.

9. Zrób coś dobrego. Jeśli na co dzień bierzesz udział w akcjach charytatywnych wiesz jak „ciepło na sercu” robi się, kiedy komuś pomożesz. Warto w takiej sytuacji dać coś innego niż pieniądze, warto poświęcić komuś swój czas, który w tym zabieganym okresie jest czymś czego nam wszystkim brakuje i jego wartość jest na wagę złota. Odwiedź schronisko dla zwierzaków, dom dziecka. Uśmiech jest czasem cenniejszy niż rzecz czy pieniądze.

10. Odwiedź świętego Mikołaja. Wydawałoby się, że ciężko uplasować to w kategoriach rzeczy sprawiających przyjemność dorosłym, ale jednak… Radość dzieci płynąca ze spełnienia ich świątecznych fantazji jest bezcenna.

 

powrót