facebook

instagram

Blog: Część II Parki Rozrywki nad Morzem i na Mazurach

2018-08-10

 

Drogie Mamy, lato w pełni a my po raz kolejny proponujemy wykorzystać sprzyjającą aurę i wybrać się do Najciekawszych Parków Rozrywki. W poprzedniej części przedstawiłyśmy Wam zestawienie najciekawszych Parków Rozrywki w regionie potocznie określanym jako "Góry" (http://www.mamywyjscie.pl/blog/page/link/-najfajniejszych-parkow-rozrywki-czesc-.)

Teraz wrzucamy kolejny artykuł, gdzie znajdziecie dalszą część zestawienia tym razem nad Morzem oraz na Mazuarch. W ostatniej części zaprezentujemy Polską Centralną. Tak jak i poprzednio wraz z artykułem zaprosimy Was do udziało w kilku konkursach, gdzie będziecie mogły powalczyć o nagrody w postaci wejściówek do Parków Rozrywki prezentowanych na łamach naszego portalu. Bądźcie czujne!  

Część II

Parki rozrywki nad Morzem i na Mazurach

w tej części 3 biety do wygrania na naszym fb m.in do: Ocean Parku, Parku Ewolucji

i Mega Parku:)

Pomorskie

Ocean Park (mamy bilety do wygrania)

Lokalizacja: Żwirowa 23, 84-120 Władysławowo

Godziny otwarcia: 9.00-19.00

Cena biletów: ulgowy 29 zł normalny 39 zł

Strona www: http://www.oceanpark.pl

Spacerować tuż obok rekinów, orek czy wielorybów? Teraz to możliwe! W Ocean Parku nie tylko mamy okazję spotkać się ze zwierzętami morskimi wykonanymi w skali 1:1 w tym największym na świecie 34 metrowym płetwalem błękitnym ale również dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o ich podwodnym życiu. 20 hektarów pełnych atrakcji; wodospad, żywe rekiny i ryby tropikalne, wioska rybacka, mini plaża, salon gier, ryby rzeźbione z drewna, maxi klocki , ogniska i wiele innych!
Wirtualna rzeczywistość - Przeżyj podwodną przygodę. Technologia przewyższająca kina 7D . Najwyższa jakość dzięki OCULUS RIFT !
Atrakcje: Wygadany wielorybek- interaktywne show, Wodospad, Żywe rekiny i ryby tropikalne, Wystawa rzeźbionych ryb, Wioska rybacka, Plac zabaw, Klocki, Ogromny wieloryb

Park Ewolucji (mamy bilety do wygrania)

 

Lokalizacja: Sławutówko 14, 84-122 Żelistrzewo

Godzina otwarcia: 09:00 - 20:00

Cena biletów: normalny 39 zł ulgowy 29 zł

Strona www: https://parkewolucji.pl/

Park tematyczny związany z historią ewolucji na Ziemi. W parku poprzez edukację i rozrywkę poznasz tajemnice odległej przeszłości. Zobaczysz z bliska fascynujące okazy prehistorycznych mieszkańców Ziemi. Batyskafem przeżyjesz niezapomnianą podróż na dno oceanu, a na otwartej przestrzeni zobaczysz Tyranozaura, Stegozaura, Brachiozaura oraz wiele innych wymarłych zwierząt w historii ewolucji.
Kompleks to również przestrzeń do wypoczynku i wspaniałej zabawy dla całej rodziny.
Park Ewolucji znajduje się w miejscowości Sławutówko w gminie Puck. Rozmieszczony jest na 40 tys. m2. pośród bujnej roślinności w otoczeniu lasu i pięknej zieleni.
Przenieś się do krainy dinozaurów i poznaj zwierzęta, które przed milionami lat władały naszą planetą. Fascynująca podróż Batyskafem sprawi, że poczujesz się tak, jakbyś naprawdę miał okazję przenieść się w przeszłość. Fakty przedstawione w łatwo przyswajalny sposób wzbogacą wiedzę młodych miłośników wielkich stworów i historii świata.

Dinopark

Lokalizacja: 82-200 Malbork, ul. Toruńska 61

Godziny otwarcia: 10.00-19.00

Cena biletów: rodzinne 2+1 71 zł 2+2 93 zł

Strona www: http://www.dinopark.malbork.pl

Na swojej drodze spotkacie około czterdziestu ruchomych dinozaurów, które w otoczeniu pięknej zieleni lasu przeprowadzą Was przez poszczególne okresy w dziejach ziemi. Na ścieżce dydaktycznej o długości 1350 metrów zobaczycie jak wyglądały setki milionów lat temu.
Muzeum skamieniałości to ciekawa i fascynująca przygoda z możliwością obejrzenia eksponatów z przed setek milionów lat.
Chatka na kurzej łapce - na wysokości 5 metrów, na cienkiej kurzej łapce domek swój ma Baba Jaga siedząca u progu. Domek z piernika – Dawno, dawno temu żył sobie Jaś i Małgosia… czyli domek ze znanej wszystkim bajki o łącznej powierzchni 9m2
Wioska Jaskiniowców – czyli popularne dwie rodziny Flinstonów i Rubble’ów! Postacie mają rzeczywiste rozmiary. Zobacz jak mieszkali Fred, Willma, Barney i Betty w czasach epoki kamienia łupanego i zrób sobie zdjęcie z Psozaurem Dino!

Łeba Park

Lokalizacja: Kolonijna 24, 84-360 Nowęcin

Godziny otwarcia: 9.00-19.00

Cena biletów: normalny 65 zł, ulgowy 45 zł

Strona www:  http://lebapark.pl/

Park Dinozaurów w Łebie to 30ha świat zabawy dla całej rodziny, wspaniałe trasy pełne przygód i atrakcji, mnóstwo świetnej rozrywki. Naturalne walory Parku i bliskość morza czynią dzień, przeznaczony na
poznanie Łeba Parku, niezapomnianym.
Wizyta u nas to niezwykła, fantastyczna przygoda w przeszłość, aż do epoki kredy. Tylko w Łebie w Parku Dinozaurów na 20ha spotkasz trójwymiarowe gady naturalnej wielkości. Pełna przygód i atrakcji trasa, niezapomniane widoki i przeżycia, które na zawsze pozostaną w pamięci małego człowieka. Fantastyczna przygoda edukacyjna dla małych i doskonała zabawa dla dużych miłośników największych gadów w historii.

Atrakcje: bajlandia, minigolf, koło młyńskie, kino 7d max, pojazdy Flinstonów, rowery wodne, Labirynt magicznych luster, Małpi gaj, Wioska indiańska, ścieżka edukacyjna, plac zabaw, kolejka czerwonego kapturka, dinusiowa kolejka, małpi gaj, szlak latarni morskich

Sea Park Sarbsk

Lokalizacja: Sarbsk 39, 84-352 Wicko

Godziny otwarcia: 09.00-19.00

Cena biletów: normalny 59 zł, ulgowy 49 zł

Strona www: https://seapark.pl/

Jest pierwszym parkiem związanym z tematyką mórz i oceanów, oraz historią i kulturą Pomorza w Polsce. Położony jest na terenie gminy Wicko zaledwie 8 km od Łeby. To jedyny i największy tego typu park gdzie możemy zobaczyć pływające w basenach przedstawicielki gatunku foka szara i  przedstawicieli uchatkowatych – kotiki południowoamerykańskie. Obiekt jest dobrze zlokalizowany. Sąsiedztwo unikatowych w skali świata „wydm ruchomych“ w Słowińskim Parku Narodowym oraz dobrze rozwinięta baza noclegowa w okolicy sprzyja organizacji wyjazdów 2-3 dniowych nad polskie morze

Kaszubski Park Miniatur, Park Gigant, Kaszubski Gracik

 

Lokalizacja: u. Kartuska 30, 83-329 Mirachowo – Strysza Buda

Godziny otwarcia: pon- sob 9.00-19.00 ndz. 10.00-19.00

Cena biletów: bilet normalny 30 zł, 20 zł

Strona www: http://www.kaszubskiparkminiatur.pl/ http://parkgigantow.pl/ 

W jednym miejscu, w jednej skali 1:25, można zobaczyć wierne kopie najbardziej charakterystycznych obiektów. Kaszub, Polski, Świata. Odtworzona została osada kaszubska, są latarnie morskie.
Kaszuby to motyw przewodni - jednak w parku przewidziano też na obiekty z Polski i ze Świata.
Statua Wolności, Sfinks,Big Ben czy Krzywa Wieża w Pizie, twarze amerykańskich prezydentów wykute w skale, Chrystus z Rio, to tylko niektóre obiekty które znajdują się w parku.
Dodatkowe atrakcje (w ramach tego samego biletu)
Bajkowa Kraina - 60 postaci z Bajek i Baśni, MINI ZOO - żywe zwierzęta, Gabinet Śmiechu - Krzywe Zwierciadła, Zamek Strachu, dla najmłodszych - trampolina, zjeżdzalnia dmuchana (uruchamiana w zależności od pogody) plac zabaw.
W sąsiedztwie popularnego Kaszubskiego Parku Miniatur w Stryszej Budzie pod Kartuzami znajduje się Kaszubski Park Gigantów. Można tam zobaczyć wielkie przedmioty, owady w wymiarze XXL, mega ryby, monster truck, prawdziwy samolot o długości niespełna 40m, kącik najmłodszych z kulkolandią i nowość - potężne ptaki.
Kaszubski gracik: Pojazdy Bajkowe i Filmowe w skali 1:1. Pierwszy park tego typu w Polsce. Kilkadziesiąt różnych pojazdów, auta ale nie tylko. Park podzielony na kilka tematów - bajkowe, samochody PRL, komedie, baśnie, kreskówki i inne.

Świat Labiryntów

Lokalizacja:Władysławowska 304/105 84-100 Swarzewo

Godzina otwarcia: 09:00 - 20:00

Cena biletów: rodzinny całodzienny 2+2 80 zł

Strona www: http://www.labirynt-wladyslawowo.pl

W Swarzewie 3km przed Władysławowem powstał – jeden z nielicznych takich parków w Polsce – ogromny 2,5 -hektarowy labirynt utworzony z roślin szybkorosnącej kukurydzy osiągającej wysokość ponad 3 metry. Wysiano 260.000 nasion, aby kukurydza skutecznie maskowała sąsiednie ścieżki labiryntu, oraz wyznaczono kilkaset punktów geodezyjnych na polu, dzięki temu powstała prawdziwa plątanina korytarzy o łącznej długości wszystkich ścieżek aż 3.500m.

Kujawsko-pomorskie

Mega Park (mamy bilety do wygrania)

 


Lokalizacja: ul. Południowa  86-300 Grudziądz

Godziny otwarcia: 10.00-19.00

Ceny biletów:  rodzinny 2+2 130 zł )bilet zawiera wejście do Mega Parku z Pokazami Westernowymi oraznieograniczone korzystanie z Luna Parku)

Strona www: http://www.mega-park.pl/

Położony jest w malowniczej okolicy, w pobliżu Wielkiego Jeziora Rudnickiego w zielonym sercu Grudziądza. Atrakcje jakie tu znajdziemy tu: Miasteczko Westernowe Kansas City położone w centrum Mega parku ożywa i jest wspaniałym miejscem dla wszystkich odkrywców spragnionych przygód rodem z Dzikiego Zachodu. Park jurajski. Największą atrakcję stanowią oczywiście rekonstrukcje dinozaurów i innych wymarłych zwierząt w skali 1:1, rozmieszczone wzdłuż Jurajskiej Ścieżki Edukacyjnej. Ścieżka kończy się wejściem do Krainy Baśni, Bajek i Legend. W trakcie zwiedzania można odpocząć w cieniu drzew wśród bujnej roślinności. Podczas zwiedzania ścieżki edukacyjnej napotkacie na swojej drodze park Mega Owadów. Można zobaczyć tutaj niezwykle realistyczne rzeźby owadów, wykonane z niezwykłą dokładnością w ogromnym powiększeniu.
Kolejną częścią Mega-Parku jest park rozrywki, na który składają się urządzenia rekreacyjne.  Wspaniałą zabawę dla każdego, bez względu na wiek, na jedynym w regionie stacjonarnym "Eurobungee". Można również zmierzyć się z własnym strachem i ujarzmić "Byka Rodeo" lub sprawdzić swoje umiejętności na strzelnicy "GOLDENER WESTERN", Do dyspozycji jest również autodrom, strzelanie z łuku, płukanie złota, dmuchańce, basen z pontonami, przejazd kolejką po terenie Mega parku oraz Hopland dla najmłodszych

JuraPark Solec

Lokalizacja: : ul. Sportowa 1 86-050 Solec Kujawski

Godziny otwarcia: : pon.-pt 10.00- 19.00, sob.- ndz. 9.00-20.00

Cena biletów: rodzinny 2+2 88 zł

Strona www: http://juraparksolec.pl/

Położony między Bydgoszczą a Toruniem jest obiektem turystycznym ulokowanym w przepięknej leśnej scenerii. Na powierzchni ponad 12 ha znajdują się takie atrakcje jak: JuraPark, Muzeum Ziemi, Park Owadów, Park Rozrywki, Kino Emocji Cinema 5D i wiele innych.

Park Rozrywki Zaginiony Świat

Lokalizacja: Bydgoszcz ul. Gdańska 173-175

Godziny otwarcia: 11.00-19.00

Ceny biletów:  dorośli 10 zł dzieci 8 zł

Strona www: http://park-rozrywki.myslecinek.pl/

Myślęcinek to park miejski położony zaledwie trzy kilometry od centrum Bydgoszczy. Ponad 800-hektarową enklawę leśnych uroczysk ze wzgórzami oraz jarami przeciętymi strugami. Naturalnymi atrakcjami Myślęcinka są stawy. Na największym z nich znajduje się  wyspa zwana ptasią.
W leśnym parku kultury znajduje się ogród zoologiczny. Myślęcińskie ZOO jest jednym z nielicznych w skali całego kraju ogrodów zoologicznych specjalizujących się w hodowli rodzimych zwierząt. Specjalnie dla dzieci pomyślane zostało ZOO-Dziecięce, dające możliwość najmłodszym bezpośredniego kontaktu ze zwierzętami.  Jednak zoo w Myślęcinku to nie tylko zwierzęta. Na dzieci czeka bowiem nowoczesny, bezpieczny i sprawiający mnóstwo radości plac zabaw oraz park rozrywki zaginiony świat.
Czekają nas spacery po ścieżkach dydaktycznych- Zaginionym Świecie pełnym dinozaurów oraz Makroświecie, gdzie w ogromnym powiększeniu można obejrzeć szczegóły anatomiczne modeli stawonogów.

Zaurolandia - Rodzinny Park Rozrywki

Lokalizacja  ul. Kolejowa 99, 88-420 Rogowo

Godziny otwarcia pon. - pt.: 9:00 - 18:00 sob. - niedz.: 9:00 - 19:00

Cena biletów: rodzinny 2+2 60zł, + 30 zł opaska nielimitowanych atrakcji

Strona www: http://www.zaurolandia.pl/index.php/pl/

Zaurolandia to park, który spełnia marzenia o podróży w czasie. Nad brzegiem jeziora Rogowskiego, na  dwudziestu hektarach, na wyciągnięcie ręki spotkać można blisko osiemdziesiąt naturalnej wielkości dinozaurów, których historię poznajemy podczas dwukilometrowego spaceru wzdłuż brzegów jeziora. Jest też Muzeum Paleontologicznego i wystawa skamieniałości z różnych epok geologicznych. W centrum Zaurolandii znajduje się dwuhektarowy plac  zabaw, kolejka elektryczna, park linowy, zjeżdżalnie dmuchane, quady, samochodziki elektryczne. Dla miłośników wodnych atrakcji przygotowane są łódeczki, kajaki i rowery wodne. Na głównym dziedzińcu czekają na Was punkty małej gastronomii, lodziarnia, cukiernia, punkty z pamiątkami.
W centrum parku znajduje się ogromny kompleks rozrywkowo-zabawowy, który jest doskonałym zwieńczeniem pobytu w naszym parku. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie. Bogato wyposażony plac zabaw oferuje wiele form zabawy w kolorowym i przyjaznym otoczeniu. Huśtawki, zjeżdżalnie, konstrukcje do wspinaczki, równoważnie, karuzele, bujaki to tylko niektóre z atrakcji

Zachodniopomorskie


Bałtycki Park Dinozaurów

Lokalizacja: Wrzosowo 2, 72-400 Kamień Pomorski

Godziny otwarcia: 10.00-19.00

Cena biletów: rodzinny 2+2 69 zł

Strona www: http://www.baltyckiparkdinozaurow.pl/

Bałtycki park dinozaurów  to miejsce aktywnego wypoczynku, gdzie zdobywanie wiedzy o czasach prehistorycznych połączone jest z wieloma atrakcjami i rozrywką na świeżym powietrzu. Znajduje się tu ścieżka edukacyjna, muzeum, park rozrywki oraz sklep z pamiątkami i restauracja. Wizyta w Parku gwarantuje pełną emocji, a zarazem bezpieczną zabawę w miejscu rodzinnej rozrywki. Park rozwija się z roku na rok, dostarczając odwiedzającym nowych, różnorodnych atrakcji.

Leonardia- królestwo gier drewnianych

Lokalizacja: Krupy 3, 76-150 Darłowo

Godziny otwarcia: 9:00 - 19:00.

Cena biletów: normalny: 17 zł, ulgowy: 14 zł

Strona www: http://www.leonardia.pl

W tym parku znajdziesz około setki gier. Są tu zarówno gry jedno- jak i kilkuosobowe. Proste zasady sprawiają, że nawet najmłodsi nie będą mieć problemu z ich opanowaniem, a rywalizacja i ruch na świeżym powietrzu to powrót do spędzania czasu z rodziną i przyjaciółmi, z dala od wirtualnego świata. Nie znajdziesz tu plastiku i powielanych odlewów. Każda gra została zaprojektowana i wykonana ręcznie w jednym egzemplarzu.

Parku Miniatur i Kolejek w Dziwnowie

Lokalizacja: ul .Marynarki Wojennej 15, 72-420 Dziwnów

Godziny otwarcia: 09:30 - 19:30

Cena biletów: rodzinny 60 zł

Strona www: http://www.park-miniatur.pl/

To tu w malowniczym, pełnym zieleni parku czekają na was miniatury latarni morskich z polskiego wybrzeża w skali 1:10 oraz niesamowite repliki lokomotyw, parowozów i wagonów kolejowych. Najwyższa miniatura latarni ze Świnoujścia mierzy aż 6,48m, a najmniejsza (Jastarnia) jest niższa od dorosłego człowieka. Lokomotywy mkną po szynach, wydają dźwięki i puszczają dym z komina – tak, jak prawdziwe pociągi! Na swej ponad kilometrowej trasie napotykają rozmaite obiekty infrastruktury kolejowej: mosty, semafory, zwrotnice, a nawet miniaturowe dworce!
.Po ponad 300 m trasie można przejechać się repliką prawdziwego parowozu Px48! Z komina wydobywa się dym, a z wnętrza słychać dźwięki prawdziwej maszyny parowej.
Latarnie morskie są naszym wspólnym dziedzictwem kulturowym. Do dyspozycji jest przewodnik, który przybliży ich historię i charakterystykę. Poznacie także wiele ciekawostek: najstarsze legendy dotyczące latarni morskich, a także specyfikę zawodu latarnika.

Park miniatur Latarni Morskich

Lokalizacja: ul. Ludna 16, 72-350 Niechorze,

Godziny otwarcia: 10.00-20.00

Cena biletów: 80 zł

Strona www: http://niechorze.park-miniatur.com

Odwiedzający Park mają możliwość zapoznania się ze wszystkimi latarniami z Polskiego wybrzeża w skali 1:10. Informacje oprowadzających, jak również opisy przeszłości obiektów, zaznajomią zwiedzających z ich walorami historycznymi. Przewodnicy czekają na Gości już przy wejściu, oprowadzają w trzech językach po polsku niemiecku i angielsku. Całe wybrzeże można zwiedzić w 45 min. Wszystkie modele wykonane są najnowszymi metodami techniki, z materiałów odpornych na oddziaływanie warunków atmosferycznych, co umożliwia wystawianie modeli w parkowym otoczeniu. Zieleń, naturalne otoczenie, jak również filigranowe odtworzenie szczegółów, bardzo uatrakcyjniają i tak już piękne zabytki polskiego wybrzeża. Zwiedzanie parku trwa około 45 minut.

Park wieloryba


Lokalizacja: ul. Kamieńska 1c, 72-344 Rewal

Godziny otwarcia: 10.00-18.00

Cena biletów: rodzinny

Strona www: http://www.parkwieloryba.pl

To jedyne w okolicy miejsce, gdzie jednocześnie bawiąc się i ucząc można dowiedzieć się wiele na temat tego, co wszyscy kochamy – morza. W czterech specjalnie przygotowanych sekcjach tematycznych dzieci i dorośli mogą spojrzeć prosto w oczy groźnym rekinom i wielkim wielorybom, dowiedzieć się wreszcie, gdzie jest Nemo, a także poznać ryby, które spożywamy w okolicznych smażalniach.
Kraina - „Bałtyk” jest jednym z najważniejszych elementów Parku Wieloryba. Park Wieloryba daje niepowtarzalną okazję, aby poznać Bałtyk – jego ukształtowanie, klimat, faunę i florę. To szansa na to, aby przyjrzeć się dokładnie rybom, które można potem zobaczyć dopiero na talerzu, albo też dowiedzieć się nieco więcej o ssakach żyjących w Morzu Bałtyckim.
Kraina Piraci i Papugi - Jak wygląda typowy pirat. „Piraci i papugi” to część Parku Wieloryba w Rewalu poświęcona nie temu, co w morzu, ale co na morzu. Korsarstwo stało się przez lata niemal symbolem dawnej walki człowieka o panowanie na światowych wodach.
Około 3/4 światowego oceanu nie zostało zbadane przez człowieka. Jednak to, co udało się odnaleźć w głębinach, wciąż zaskakuje naukowców i pobudza wyobraźnie każdego z nas. I właśnie to, co kryje w sobie bezkres oceanów, można spotkać w krainie „Potwory z głębin” Parku Wieloryba.
Kraina „Giganci z oceanów” to część Parku Wieloryba poświęcona tym, których ogromne rozmiary wywołują strach i podziw. Walenie, rekiny czy ogromne kałamarnice – zwykle w wodach oceanicznych nie do uchwycenia w jednym miejscu – w rewalskim parku wszystkie niemal w zasięgu ręki.

Warmińsko mazurskie

Mazurolandia

Lokalizacja: Gierłoż. 11-400 Kętrzyn

Godziny otwarcia: 10.00-19.00

Cena biletów: rodzinny 2+2 85 zł

Strona www: http://www.mazurolandia.pl

Mazurolandia to park atrakcji położony na Mazurach w Gierłoży k. Kętrzyna. Atrakcja na Mazurach, w której łączą zabawę z poznawaniem w zabytków, kultury i historii regionu warmińsko-mazurskiego.
Jedną z atrakcji Mazurolandii jest Park Miniatur Warmii i Mazur prezentujący miniatury wyjątkowych zabytków regionu. Dzięki temu w jeden dzień można zwiedzić najciekawsze miejsca i atrakcje znajdujące się na ogromnej mapie Warmii i Mazur.
Na terenie parku znajdują się pozostałości oranżerii i ogrodu warzywnego Kwatery Głównej Adolfa Hitlera. Z tego względu został przygotowany Park Militariów, prezentujący wyjątkowe eksponaty z okresu II wojny światowej, militaria niemieckie z lat 1939-45 oraz wiernie odtworzoną, unikatową makietę Wilczego Szańca o powierzchni 40 m kw.
Odwiedzając grodzisko rycerskie można poznać okres średniowiecza. Tam zwiedzający mają możliwość m.in. przymierzenia zbroi rycerskiej, kolczugi, tarczy czy dobycia oburęcznego i ważącego ponad 25 kg „miecza Podbipięty” oraz oddania strzałów z łuku lub kuszy na strzelnicy rycerskiej. Z wieży widokowej grodziska można podziwiać wszystkie atrakcje Mazurolandii i atrakcje na mazurach w miniaturze.
Mazurolandia to wyjątkowe na całych Mazurach miejsce, w którym najmłodsi mogą bawić się do woli w Parku Zabaw na kolejce elektrycznej, w basenie z piłeczkami, trampolinie, eurobungee, dmuchanych zjeżdżalniach itp.

Nowa Holandia


Lokalizacja: Nowe Pole 1B, 82-310 Elbląg

Godziny otwarcia:

Cena biletów: 2+1 76 zł, 2+2 99 zł

Strona www: http://rpr.nowaholandia.pl

Powierzchnia Kompleksu Gastronomiczno- Rekreacyjnego Nowa Holandia wynosi 64 ha, a powierzchnia parku zajmuje 18 ha. Na terenie parku znajduje się unikalne obszary przyrodnicze, ścieżka edukacyjna o tematyce ekologicznej, replika osady wikingów oraz liczne atrakcje rozrywkowe.
Atrakcje: mini zoo, ścieżka edukacyjna, ptaszarnia, wyspa Moai, osada wikingów, plac zabaw, rejs tramwajem wodnym, wyspa Stonehenge, dwór króla Artura Camelot, wyspa iluzji, wyspa nielotów, obłędny tunel, kopalnia złota hopsalnia, trampoliny, małpi gaj, park linowy, wyspa potworów, plac zabaw

Park Wodny Tropikana

Lokalizacja: ul. Mrągowska 34 11-730 Mikołajki

Godziny otwarcia: 08.00-21.00

Cena biletow  dorośli - 36 zł/ 1,5 godziny,  dzieci do lat 14 - 18 zł/ 1,5 godziny (za okazaniem legitymacji)

Strona www: https://www.golebiewski.pl/mikolajki/tropikana/park-wodny-tropikana

Baseny to: basen sportowy (długość 25m; szerokość 12m; głębokość od 1,6m do 2,5m), basen rekreacyjny z falą (długość 20m; szerokość 10m; głębokość 1,6m), basen letnio-zimowy z hydromasażami, basen rzeka, basen szkolny, brodzik dla dzieci
Jacuzzi i inne atrakcje: wanny jacuzzi: borowinowe, jodowo-bromowe, morskie, sauny: parowa i suche o nutach zapachowych: świerku, eukaliptusa, ziół alpejskich, jaskinia śnieżno-lodowa,  jaskinia solna,  tężnie solankowe, zjeżdżalnia "cebula", zjeżdzalnia 3-torowa, piaskownica deszczownica, siłownia
W okresie letnim oferowany jest wypoczynek i zabawę w basenach zewnętrznych: basen  sportowy, basen rekreacyjny z biczami wodnymi,
Tropikana dostarczy też wiele radości i wrażeń najmłodszym gościom. Przy basenach znajdują się kolorowe atrakcje, bajkowe figury i piaskownica. Woda w brodziku ma temperaturę około 35-36 stopni.

Podlaskie

Jurajski Park Dinozaurów „Muzeum Dziejów Ziemi”

Lokalizacja: ul. Nadawki 16-010 Wasilków

Godziny otwarcia: : pon.-pt 10.00- 18.00, sob.- ndz. 10.00-20.00

Cena biletów: normalny 16 zł ulgowy (do lat 12) 13 zł dzieci do lat 4 bezpłatnie    atrakcje dodatkowo płatne

Strona www: https://jurajskiparkdinozaurow.pl

Daj się zaprosić do świata, którym wcale nie rządzi człowiek. Stań oko w oko z potęgą gadów, które przez wieki panowały nad przyrodą całej Kuli Ziemskiej. Zobacz, jacy mali jesteśmy w obliczu natury. Taką szansę daje tylko Jurajski Park Dinozaurów.
Przekraczając bramy  rezerwatu nastaw się na solidną porcję wrażeń, doskonałą zabawę, wspaniałe emocje, a przy tym tyle wiedzy o prehistorycznych gadach, ile tylko potrafisz unieść. Przekonaj się osobiście, ile frajdy daje obcowanie z naturalnych kształtów dinozaurami.
Wejdź na ścieżkę edukacyjną i doświadczaj wszystkimi zmysłami rzeczywistości, jaka miliony lat temu była szarą codziennością każdego dinozaura. Dotknij, usłysz, zobacz, poczuj. Bądź w centrum wydarzeń.

Atrakcje: basen z łódkami, kolejka „pirat”, autodrom, trampoliny. Automaty, strzelnica paintball, tor kartingowy, park linowy, kolejka górska, karuzela :pająk: samoloty, dmuchańce, strzelnica

Park Miniatur Zabytków Podlasia

Lokalizacja ul. Bielska 120, 17-200 Hajnówka

Godziny otwarcia  9:00 - 18:00

Cena biletów: normalny 10 zl ulgowy 7 zł

Strona www:https://www.parkminiatur-hajnowka.pl/

Park Miniatur Zabytków Podlasia zlokalizowany jest w Hajnówce, nieopodal serca Puszczy Białowieskiej (20 km od Białowieży). Powstał z myślą ukazania piękna zabytkowej architektury województwa podlaskiego. W Parku podziwiać można tak charakterystyczną dla tego regionu kolorową architekturę drewnianą, obiekty sakralne, pałace, itp. Wszystkie miniatury zostały wykonane w skali 1:25,,przez co łatwo można porównać różnice w wielkości poszczególnych zabytków. Dzięki informacjom umieszczonym przy miniaturkach, można również pokrótce zapoznać się z historią danej budowli oraz dowiedzieć się kilku ciekawostek.

  

powrót