facebook

instagram

Blog: Część III Parki rozrywki w Polsce Centralnej

2018-08-15

 

 

 

Część III

Parki rozrywki w Polsce Centralnej

w tej części do wygrania rodzinne bilety do Farmy Iluzji, Magicznyczh Ogrodów oraz Frajda Parku:) Bądźcie czujne konkursy już wkróce na naszym fb

 

Mazowieckie

 

Farma iluzji

Lokalizacja: Mościska 9 08-455 Trojanów

Godziny otwarcia: pon-pt 10.00-18.00 sob-ndz  10.00-19.00

Cena biletów: rodzinny 2+2 156 zł

strona www: farmailuzji.pl

Farma Iluzji to wyjątkowa kompozycja atrakcji dla dzieci i dorosłych z nutą edukacji podaną w bardzo przyjaznej formie.  Jest to także miejsce do aktywnej zabawy, wypoczynku, a nawet swobodnego piknikowania (udostępniamy grille i ogniska).
WSZYSTKIE ATRAKCJE W CENIE BILETU: Pokaz iluzji na scenie  ( w weekendy , w wakacje codziennie), Tajemnica Opuszczonej Kopalni, Grobowiec Faraona + Muzeum Egipskie, Latającej Chata Tajemnic (Krzywy domek), Muzeum Iluzji + Lewitujące Piłeczki, "Głowa na Talerzu" i Studnia Nieskończoności. Labirynt Luster, Pokój Amesa, Klubik filmowy, Obrotowy domek, Tunel zapomnienia + Lasek doświadczeń, Place zabaw (drewniany, linowy, kwiaty i miasteczko łowców smoków, fabryka, sala zabaw, dmuchańce), Wiklinowy labirynt. Nowa Zatoka Piratów. Ścieżka Trapera, Spotkanie z anakondą + Tratwy, Rezerwat Dzikich Smoków, Bajkowy Pałac Cieni, Wioska Kamiennych Stworów, Labirynty, Drewniane Łamigłowki, Muzyczny Zakątek (plenerowe instrumenty), Farmowe zwierzaki  (kucyki, kózki, króliczki, kaczki, kury), Eksponaty i atrakcje dostępne na terenie  (latający kran, niemożliwy trójkąt, magiczny domek, gigantyczne klocki i szachy, meble olbrzyma, tablice z iluzjami i inne), Zielona ścieżka zdrowia, Mini tyrolki (tylko dla dzieci), Króliczkowo - strefa dla maluchów,  Kolejka Dragon, Kolejka Wild West, Kolejka Weosłe Kaczuszki, Karuzela łańcuchowa, Karuzela podłogowa Dżungla, Statek Piracki, Drzewo Spadania, Park linowy, Park trampolin, MIni golf (pod warunkiem posiadania piłeczki - można kupić na miejscu 5zł, Mini łódeczki, Klubik filmowy

Julinek

Lokalizacja: Julinek 1 05-084 Leszno k/Warszawy

Godziny otwarcia 10.00-19.00

Cena 2+1 144 zł 2+2 184 zł dmuchańce 1 godz 20 zł

strona www: https://julinek.com.pl

Na terenie dawnej Bazy Cyrkowej istnieje od 2015 roku Park Rozrywki w Julinku, który oferuje – zaledwie 30 km od Warszawy, w otulinie Kampinoskiego Parku Narodowego – połączenie wypoczynku w naturze z beztroską zabawą dla całej rodziny. Park stara się także chronić dziedzictwo polskiej sztuki cyrkowej oraz upowszechnić wiedzę o niej wśród swoich gości. W Julinku znajdziemy więc wyjątkowe w skali kraju połączenie wypoczynku w naturze z rozrywką i edukacją.

Najważniejsze atrakcje: Podniebny Cyrk, Kraina Dmuchańców. Radosna Kraina Dmuchańców zapewnia także rozrywkę dla dorosłych. To Hippo Slide – olbrzymia, 30-metrowa zjeżdżalnia wodna.
Minigolf Cyrkowy, Cyrkowa Strefa Animacji i Plac Zabaw, Wystawa Sztuki Cyrkowej
To atrakcja absolutnie wyjątkowa w skali kraju! W budynku Małej Areny znajdziemy prawdziwe muzeum – z plakatami, zdjęciami i autentycznymi rekwizytami - dokumentujące historię polskiego cyrku od XIX wieku do czasów współczesnych. Znajdziemy tam także dokumenty obrazujące rozwój sztuki cyrkowej w wielu krajach świata.
Sport w Sercu Puszczy

 Wielkopolskie

Frajda par

lokalizacja: Golęcińska 27, 60-101 Poznań

godziny otwarcia: 10.00- 20.00

ceny biletó: cały dzień od pon do pt 25 zł weekendy 34 zł opiekunowie z dziećmi za darmo

strona www: http://frajdapark.pl

Frajda PARK  to blisko 3000m2 przestrzeni przeznaczonej do aktywnego, przyjemnego i relaksującego spędzania czasu.
Na terenie otwartym znajdują się dmuchane zamki, zjeżdżalnie i inne wielkoformatowe zabawki. Oprócz tego znajdziecie tam strefę relaksu dla rodziców, którzy w czasie zabawy dzieci mogą spokojnie spędzić czas czytając książkę, pijąc kawę czy łapiąc oddech przed kolejnymi wojażami swoich pociech

Frajda PARK to również 500m2 hali namiotowej wypełnionej po brzegi rozmaitymi atrakcjami. Największą z nich jest ogromny małpi gaj zajmujący ponad 200m2. Jest to unikalna wielopoziomowa konstrukcja zapierająca dech w piersiach każdego najmłodszego Frajdkowicza. Na przestrzeni tego wyjątkowego toru przeszkód wypełnionego zabawkami znajdziecie również zjeżdżalnie, baseny pełne kolorowych kulek i specjalnie wydzieloną strefę dla malucha z atrakcjami przystosowanymi dla naszych najmłodszych gości.
Ostatni element to jedyny w Wielkopolsce siedmiopiętrowy Spider-Tower, czyli pajęcza wieża, której poziomy zbudowane są z elastycznych pasów. Pomiędzy nimi dzieci wędrują na sam szczyt, skąd mogą w prosty sposób przejść do tuneli małpiego gaju.

 

Deli park

Lokalizacja: ul. Poznańska 1,Trzebaw

Godziny otwarcia: Pon-Pt 10.00-18.00, Sb-Nd 10.00-19.00

Bilety rodzinne: 2+1 78 zł, 2+2 89 zł, 2+3 110 zł

strona www: http://delipark.pl

 DELI Park, to doskonałe miejsce na wypoczynek i zabawę. Na powierzchni 60 000 m2 zgromadziliśmy wiele wspaniałych atrakcji, takich jak: prehistoryczne zwierzęta, gigantyczne owady, interaktywne place zabaw, Park Miniatur, Mini Zoo, Mini Park Linowy, plac zabaw Krokodyl, kreatywna piaskownica oraz pierwsza w Polsce Podniebna Eko-Wioska! Z myślą o dzieciach i młodzieży uczącej się, w Parku stworzone są trzy sektory tematyczne łączące świetną zabawę z elementami edukacyjnymi.

Atrakcje w DELI Parku zostały podzielone na trzy sektory tematyczne, tak aby zapewnić dzieciom i dorosłym ciekawą aktywność na świeżym powietrzu i kreatywną zabawę. Sektor pierwszy, to ogrody świata i miniatury najbardziej znanych budowli świata, które podziwiać można z alpinarium (punktu widokowego). Teren ten obsadzony jest różnorodną roślinnością w zależności od typu ogrodu. W sektorze drugim prezentowane są różne gatunki zwierząt (Mini zoo) oraz ekspozycja wielkich modeli owadów, obecnie zagrożonych wyginięciem. Znajdują się tutaj również modele ssaków żyjących w epoce lodowcowej. Sektor trzeci to Podniebna Eko-Wioska. Dzięki drewnianym i linowym konstrukcjom umieszczonym na kilku poziomach, zwiedzający mają okazję poznać poszczególne partie lasu od podszycia po koronę drzew oraz wirtualnie przenieść się do wnętrza drzew i ziemi.

Park Owadów "OWADOGIGANT"


Lokalizacja: Lubnica 40 64-965 Okonek

godziny otwarcia: 10.00-19.00

cena biletów: rodzinny 2+2 89 zł, 2+3 109 zł

strona www: www.owadogigant.pl

Zabierz swoich bliskich na wspaniałą wycieczkę do Parku Owadów! Tutaj staniecie oko w oko z gigantyczną mrówką, ważką czy konikiem polnym. Rodzice mogą wypocząć na łonie natury, natomiast ich pociechy mają do dyspozycji ogromny plac zabaw z mnóstwem atrakcji.
ATRAKCJE: ścieżka przyrodnicza z modelami owadów, zamki dmuchane, gokarty, park linowy, trampoliny, mega klocki, basen z łódeczkami, gorączka złota, wykopaliska paleontologiczne, kręgle plenerowe, basen z piłeczkami, sala gier, tenis stołowy, plac zabaw, malowanie buziek, niedziele animacyjne
Niedziele animacyjne – tego dnia można spotkać bajkową postać, wyruszyć na poszukiwanie pirackiego skarbu, czy też przenieść się do krainy Indian. Szereg zajęć animacyjnych, konkurencji sportowo-rekreacyjnych, zajęć twórczych i innych super niespodzianek.

LUBELSKIE

Magiczne ogrody

lokalizacja: Trzcianki 92, 24- 123 Janowiec

godziny otwarcia: 10.00-19.00

cena biletów: rodzinny 2+1 109 zł 2+2 139 zł

strona www: http://magiczneogrody.com/

Magiczne Ogrody są pierwszym w Polsce rodzinnym parkiem tematycznym, stworzonym w oparciu o oryginalną baśniową historię. Wśród setek kwiatów, drzew i krzewów odkryjesz bajeczne krainy zamieszkiwane przez niezwykłe istoty. Każda z krain to sensoryczne pole doświadczeń, stymulujące rozwój i wyobraźnię Twojego dziecka. Wszystkie atrakcje to wyzwania budujące pewność siebie i poczucie wartości. Całość to przygoda, kontakt z naturą i ciekawie – a przede wszystkim wspólnie – spędzony czas.

Nawet najlepsza zabawa domaga się czasem przerw. W Magicznych Ogrodach znajdziesz wszystko, co niezbędne, by spędzić czas komfortowo: restauracje ze smaczną kuchnią, kawiarnie z dobrą kawą i lodami, czyste toalety z przewijakami dla najmłodszych gości, zaciszne miejsca odpoczynku. A jeśli zechcesz zatrzymać magię pobytu w Magicznych Ogrodach na dłużej – możesz wybrać dla siebie i rodziny pamiątki w jednym z baśniowych sklepików.

 

Dinozaury Krasnobród

 Lokalizacja Krasnobród

Godziny otwarcia: Pon -Sob 10.00 - 18.00 Niedz 13.00 -18.00

Ceny biletów: Normalny 15,00zł Ulgowy 12,00zł

Strona www: http://www.dinozaury-krasnobrod.pl/pl

Swoją "podróż w czasie" rozpoczynamy od samego początku powstania Ziemi tj. PREKAMBRU (Archaik i Proterozoik), następnie przechodzimy do PALEOZOIKU i "wielkiej eksplozji kambryjskiej" (Kambr, Ordowik, Sylur, Dewon, Karbon, Perm) oraz MEZOZOIKU (Trias, Jura, Kreda) kończąc swoją podróż na "wielkim wymieraniu kredowym".

LUBUSKIE

 Park Dinozaurów Nowiny Wielkie

Lokalizacja: ul.Kolejowa 1b 66-460 Nowiny Wielkie

Ceny biletów: Dzieci do 13 lat 12 zł Dorośli 15 zł

Godziny otwarcia: pon-pt 9.00-19.00 Sob-ndz 10.00- 20.00

strona www: http://www.park-dinozaurow.pl/pl/

„Park Dinozaurów Nowiny Wielkie" to idealny cel na rodzinną wycieczkę.  Zapraszamy do skorzystania z wielu atrakcji Parku Dinozaurów, z których największą jest leśna ścieżka edukacyjna z czterdziestoma naturalnej wielkości modelami prehistorycznych gadów. 700 metrów krętej ścieżki zatopionej w zieleni lasu prowadzi nas po kolei przez okresy geologiczne pokazując jak rozwijało się życie na ziemi. Podczas spaceru cofniemy się w czasie o setki milionów lat. Do czasów pierwszych płazów i ogromnych ważek, zobaczymy jak wyglądały pierwsze ssaki i staniemy oko w oko z dinozaurami - największymi zwierzętami, jakie kiedykolwiek żyły na ziemi.
"Park Dinozaurów Nowiny Wielkie" został zaprojektowany i stworzony tak, aby zainteresować wszystkie odwiedzające go osoby, niezależnie od wieku. Wycieczka w prehistorię będzie na pewno niezapomnianym przeżyciem i dostarczy wszystkim wiele wrażeń. Po zapadnięciu zmroku podświetlone modele dinozaurów stwarzają niesamowite wrażenie. Miło spędzając czas można się tutaj wiele nauczyć i dowiedzieć o ewolucji życia na ziemi.  Dla wymagających istnieje możliwość zwiedzania Parku z przewodnikiem.

 ŁÓDZKIE

Aqupark Fala

Lokalizacja: 94-208 Łódź, al. Unii Lubelskiej 4

ceny biletów :  rodzinny 3 h od pon do pt 114 zl weekend i świeta 121 zł 

Godziny otwarcia 9.00-.22.00

strona www: https://aquapark.lodz.pl/

Centralny budynek stanowią trzy przeszklone bryły, kształtem zbliżone do piramid. Cały obiekt rozciąga się na 5 hektarach, a łączna powierzchnia lustra wody wynosi 2 450 m².

Najmłodszych miłośników kąpieli pod chmurką zapraszamy do specjalnie przystosowanego i wyposażonego basenu dziecięcego. Dzięki płytkiej wodzie, nie przekraczającej 30 cm, dzieci mogą bezpiecznie pluskać się wśród kolorowych zabawek wodnych. Żabka, kaczuszka, bączek i delfinek z pewnością umilą czas wszystkim dzieciom. Specjalnie dla najmłodsz

Wodny plac zabaw ze statkiem. Główną atrakcją placu jest mierzący 7,5 metra długości statek z dwiema zjeżdżalniami o długości 9 i 7 metrów. Zjazd z wysokości górnego pokładu, czyli 185 centymetrów dostarczy niezapomnianych wrażeń naszym milusińskim. Również pod pokładem czeka na  miejsce do zabawy i możliwość obserwowania hali basenowej przez okienka. Dodatkową atrakcją powiązaną ze statkiem jest zespół trzech armatek tryskających wodą, z których jedna znajduje się na górnym pokładzie, a dwie pozostałe przed statkiem. Nieopodal statku, przyczajony będzie czekał 4,5 metrowy barwny wąż tryskający wodą w różnych kierunkach, gdy tylko podejdzie do niego dziecko.

Plac zabaw z muszlą to drugi z dwóch nowych wodnych placów zabaw na Fali. Plac zabaw swą nazwę zawdzięcza Muszli Morskiej, czyli otwartej zjeżdżalni stylizowanej na gigantyczną muszlę ślimaka morskiego.  Cieplutka, płytka woda, do której zjedzie się z bajecznie kolorowej Zjeżdżalni Słonia – takie atrakcje spotkamy w brodziku dla dzieci znajdującym się przy basenach rekreacyjnych wewnętrznych.

Mikrokosmos

Lokalizacja: ul. Pasikonika   97-225 Ujazd

Godziny otwarcia:  wt-pt 12.00 -18.00 sob- ndz 12.00- 20.00

Cena: bilet rodzinny 2+2 46 zł 2+1 38 zł

Strona www: http://mikrokosmos.edu.pl

Park MIKROKOSMOS, to tematyczny ogród edukacyjno-rozrywkowy, który jako pierwszy na świecie dał oczom zwiedzających niezwykle realistyczne rzeźby owadów oraz mikroorganizmów, wykonanych z dużą dbałością o ich budowę morfologiczną. W Parku znajduje się 25 rzeźb owadów oraz tyle samo gigantycznych bakterii i wirusów znacznie większych od oryginałów – owady są setki razy większe względem oryginałów natomiast jeśli chodzi o mikroby, mówić należy o powiększeniu wielomilionowym.

Z myślą o dzieciach i młodzieży uczącej się, w Parku stworzono ścieżki dydaktyczne, przy których spotkamy owady z wypisanymi najciekawszymi informacjami na temat każdego z nich i taką samą formę przekazu informacji znajdzie się przy każdym z naszych mikroorganizmów. W parku, znajdują się również woliery z żywymi ptakami egzotycznymi jak bażanty czy papugi, a po stawie pływają pary czarnych łabędzi oraz niezwykle barwnych mandarynek.

Nie lada atrakcją, jest też samo otoczenie czyli piękny ogród z tysiącami roślin w wielu gatunkach i odmianach, który nieraz zyskał już nieformalną nazwę "mini botanicznego". Spotkać można u nas między innymi storczyki i kaktusy gruntowe, wiele odmian drzew i krzewów owocowych, rzadkie odmiany drzew i krzewów iglastych oraz każdej wiosny tysiące roślin cebulowych od szafirków poprzez tulipany do lilii.

Baśniowe Sady Klemensa

Lokalizacja: Podskarbice Szlacheckie 1, 96-232 Podskarbice Szlacheckie

Godziny otwarcia: 10:00 - 18:00

cena biletów: rodzinny 2+1 75 zł, 2+2 95 zł

strona www: http://www.sadyklemensa.pl/

Baśniowe Sady Klemensato rodzinny park rozrywki i wypoczynku położony w pobliżu Rawy Mazowieckiej. To niezwykłe miejsce, gdzie odwiedzający będą mieli okazję podziwiać różne oblicza natury: drzewa owocowe obfitujące w czerwone soczyste jabłka, krzaki owocowe tj. agrest, miododajne zioła, las brzozowy i las iglasty pachnący świerkami.
Te wszystkie różnorodne drzewa i rośliny egzystują na jednej powierzchni ok. 5 hektarów przystosowanej do odwiedzania przez rodziny z dziećmi, gdzie moc atrakcji zadowoli z pewnością najbardziej wymagających.
Dużo miejsca w parku zostało przeznaczone na strefy relaksu, a cisza i spokój oraz piękna okolica bez wątpienia pozytywnie wpłyną na dobry nastrój odwiedzających. Podskarbice Szlacheckie w powiecie rawskim zostały wybrane na usytuowanie Sadów Klemensa Rodzinnego Parku Rozrywki i Wypoczynku przede wszystkim ze względu na czyste, nieskażone środowisko. Jest to obszar rolniczy, a sady zajmują 45% powierzchni rolnej gminy. Uprawiane są głównie jabłonie i wiśnie, a w miejscu gdzie obecnie jest Rodzinny Park kilkadziesiąt lat temu funkcjonowały prawdziwe sady. Można jeszcze dzisiaj podziwiać część drzew i krzewów owocowych.

 

 

powrót