facebook

instagram

Blog: Z dzieckiem... do teatru i do opery :)

2016-04-29

Marzy Wam się wyjście do teatru lub opery na sztukę skierowaną do dorosłego widza, ale nie macie z kim zostawić swojej pociechy? Mamy dla Was kilka miejsc w całej Polsce, które Wam to umożliwią :) Bez zbędnych wywodów poniżej kompletna lista wraz z linkami, gdzie możecie sprawdzić na jakie spektakle oferta obowiązuje a także dokładne warunki korzystania z takich udogodnień :)
 

TEATRY:


W Warszawie jest to m.in. Teatr Dramatyczny, który w ramach programu "Kukułcze jajo" w wybrane dni miesiąca proponuje opiekę nad dziećmi w wieku od 4 do 9 lat w trakcie trwania spektakli.

http://teatrdramatyczny.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=2436&Itemid=777

Także Teatr Syrena stara się zadbać o rodziców i realizuje projekt "Niania w teatrze". Mogą w nim wziąć udział rodzice z dziećmi w wieku od 4 do 10 lat.

http://teatrsyrena.pl/niania-w-teatrze.html


Również Wrocławski Teatr Współczesny nie zapomniał o rodzicach i w wybrane niedziele oferuje opiekę nad maluchami w trakcie spektaklu.

http://www.wteatrw.pl/index.php/teatr-dla-rodzicow


W Gdańsku Teatr Szekspirowski zapewni dzieciom nie tylko opiekę ale również świetną zabawę organizując warsztaty programowania lub małego architekta.

http://teatrszekspirowski.pl/aktualnosci/mamo-tato-do-teatru/


Również gdański Teatr Wybrzeże organizuje na teatralnym placu zabaw szereg gier ruchowych, zadań plastycznych, a nawet mała charakteryzację maluchom już od 3 go roku życia.
http://www.teatrwybrzeze.pl/aktualnosci/rodzic-w-teatrzeTeatr Nowy w Łodzi także rozwiązał problem opieki nad dzieckiem w trakcie spektakli i zaprasza do Teatralnej (wy)Bawialni gdzie Wasze pociechy będą mogły wziąć udział w warsztatach teatralnych. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku 4-12 lat.
http://www.nowy.pl/item/news/article/17/lang/plW Sosnowcu Teatr Zagłębia wraz ze Skrzydlatą Żyrafą zapewnia opiekę nad dziećmi w wieku 4-8 lat w trakcie spektakli w wybranych terminach.

http://www.teatrzaglebia.pl/rodzice-do-teatru/


Teatr Polski w Poznaniu również zaprasza na przedstawienia dla rodziców z dziećmi. W czasie gdy rodzice oglądają spektakl, dzieci przebywają pod opieką wykwalifikowanych animatorów i biorą udział w bezpłatnych warsztatach „Dziecięce atelier. Twórcze i radosne zabawy teatralne”. Oferta dotyczy dzieci w wieku 4-8 lat.

http://www.teatr-polski.pl/articles,details,250,0,przyjdz-z-dzieckiem-do-teatru!.html


W Krakowie Teatr Bagatela w ramach akcji „Zabierz dziecko do teatru” organizuje gry i zabawy ruchowe, wspólne czytanie oraz warsztaty plastyczne, (m.in. budowanie makiet scenografii, poznawanie sztuki charakteryzacji). Zajęcia realizowane są w trakcie trwania wybranych spektakli dla dzieci w wieku 5-12 lat.

http://www.bagatela.pl/O_teatrze/Aktualno%C5%9Bci/4916-Dla_rodzic%C3%B3w_z_dzie%C4%87mi_w_maju.html


OPERA:

Na naszej liście jest również Teatr Wielki w Poznaniu, który organizuje warsztaty dla dzieci w wieku 4-8 lat w trakcie trwania opery.

http://www.opera.poznan.pl/pl/mamo-tato-chodz-do-opery

 

powrót